Uwierz w siebie:)
UWIERZ W SIEBIE
Nie ma porażek, są tylko informacje zwrotne.
To ja decyduję o tym, jak wpływa na mnie to, co myślą i mówią inni.
To ja wybieram, jak się czuję w danej chwili.
Moje wady są normalną częścią mojego życia, akceptuję je w pełni.
Wszystko jest ze mną w porządku.
Jestem wartościowy i wyjątkowy.
Wiara przenosi góry. Naprawdę! Należy więc uwierzyć w siebie, w swoje umiejętności, możliwości, w to, że jesteśmy w stanie pokonać trudności i odnaleźć się w nowych sytuacjach. Łatwo powiedzieć, prawda? „Uwierz w siebie, dasz radę” – mówią nam rówieśnicy, rodzice, nauczyciele w szkole… Ale jak to zrobić, skoro natura nie wyposażyła nas w przebojowy charakter, a wrodzona nieśmiałość sprawia, że rzadko jesteśmy w stanie pokazać na jak wiele nas stać? „Nie uda mi się” – myślisz i kolejna okazja przechodzi Ci koło nosa. „Co ja tam wiem” – mówisz głośno i popełniasz kolejny błąd. I sprawiasz, że rówieśnicy coraz rzadziej liczą się z twoim zdaniem.
Aby to zmienić , aby Twoje plany, myśli, aspiracje i marzenia stały się realne, musisz uwierzyć w siebie.Dlatego dziś podam kilka przykładów, które pomogą Ci uwierzyć w swoje możliwości, umiejętności, pozwolą nabrać pewności siebie i uwierzysz słowom, że naprawdę „dasz radę”.
Przede wszystkim zaakceptuj samego siebie, doceń swoją wartość, zaakceptuj swoje wady. Każdy z nas jest wyjątkową jednostką.
Możesz wykonać następujące ćwiczenie: wymień rzeczy związane z Tobą, z których jesteś dumny (możesz pomyśleć na przykład że masz ciekawe zainteresowania, ładny pokój, fajnych przyjaciół, że jesteś wysportowana/y, lubisz czytać itp.). Możesz również wypisać rzeczy, z których jesteś dumny.
Pokonuj swój strach i lęk, dodaj sobie więcej odwagi, staraj się robić rzeczy, które wcześniej wywoływały w Tobie strach i lęk, a przekonasz się, że twoje obawy nie miały sensu.
Możesz wykonać ćwiczenie: wypisz na kartce czynności, które będziesz wykonywać przez następny tydzień. Codziennie będziesz wykonywał jedną czynność, zaczniesz od najprostszej , by na końcu wykonać najtrudniejszą czynność. Pozwoli Ci to przełamać swoje bariery i pojawi się pewność siebie.
Jeśli chcesz zwiększyć pewność siebie , spróbuj mówić trochę wolniej i wyraźniej mając świadomość każdego wypowiadanego słowa Osoba niepewna mówi często za szybko, ponieważ obawia się, że może zabrać komuś zbyt dużo czasu.
Jeśli masz obawy, że nie poradzisz sobie z nowym tematem w szkole, staraj się pogłębić wiedzę, której ten temat dotyczy. Zamiast mówić "to jest dla mnie bardzo trudne", możesz powiedzieć "To dla mnie wyzwanie". Wyzwanie wyzwala energię do działania, a trudność ją blokuje.
Aby nabrać pewności siebie należy też nastawić się emocjonalnie, a mianowicie widzieć siebie w nowej sytuacji jako osobę pewną siebie, spokojną i opanowaną.
Możesz wykonać trening przed lustrem - stojąc przed lustrem wyobraź sobie, że osiągasz sukces. Mów do siebie pewnym głosem same miłe rzeczy i praw sobie komplementy.
Gdy idziesz, zawsze bądź wyprostowany, głowę trzymaj wysoko i patrz przed siebie, możesz iść wolniej niż zwykle, bądź wyluzowany, stawiaj pewne kroki. Ćwicz taką postawę, aż stanie się to Twoim nawykiem. Sam sposób takiego chodzenia uruchomi w Tobie emocję pewności siebie i będziesz odbierany jako osoba spokojna, zdecydowana, opanowana i pewna swojego.
obraz:https://pixers.pl/fototapety/czlowiek-na-szczycie-gory-35463311
www.zwierciadlo.pl /11 ćwiczeń na pewność siebie/
Dbajcie o siebie :)
pedagog
Karolina Ptasińska
Komentarze
Prześlij komentarz